
‘Oh ja’-business bij Electrospeciaalzaak Engberts & Olthuis
ZakelijkWIERDEN - In het centrum van Wierden heb ik een afspraak bij Electrospeciaalzaak Engberts & Olthuis. Al sinds 1957 de vakhandel op het gebied van elektronische apparaat voor in huis, de authentieke wit- en bruingoedwinkel, naast het bestaande assortiment groeit het pakket dienstverlening met de jaren mee. Wat voorop staat is de vriendelijke klantgerichte bediening en service verlening. In gesprek met Everdien (55) Olthuis en Henri Companje (56), eigenaren van deze veelzijdige winkel.
Het druilt van de regen op deze donderdagochtend. Buiten staan de e-choppers en de e-tukjes te wachten op de eerste toerist. “Die komen vanzelf, als het goed weer is, dan melden de bewoners, mensen/groepen/families/bedrijven uit de regio en ook vele toeristen zich om een mooie tocht in onze Gemeente Wierden/Sallandse Heuvelrug te maken, want we zijn hier tevens een toeristisch informatiepunt voor de Gemeente Wierden, daardoor is de verhuur een mooie aanvulling. Een eer om het gastheer/vrouw schap te mogen uitvoeren voor de Gemeente Wierden, Tegelijk, toen we ja zeiden, dachten we – dan maken we hier op ons buitenterrein een punt waar de toerist een e-tuk of e-chopper kan huren, daarvoor zijn we een depot punt geworden van Actief Twente uit Beuningen”.
Bootverhuur
“Een mooie samenwerking, net als een combi e-tuk/e-chopper met een bootje huren van Schöppert Bootverhuur, een hele middag relaxed erop uit. Je krijgt deze mensen in de winkel om zich te laten registreren. Vervolgens kijkt de toerist nog naar andere producten die we aanbieden. De mensen van DHL die ons destijds benaderden om een DHL XL punt en een DHL Express punt te realiseren noemen dat een ‘Oh-ja’-effect. Je komt om een pakketje af te halen of te brengen en je neemt een paar lampen, stofzuigerzakken of je ziet wat anders dat zo meegenomen kan worden. Verder breiden we de haal en brengservice uit met Mondial Relay, vanaf augustus/september kunnen de klanten hiervoor bij ons in de winkel terecht.”
Bingo
Henri en Everdien zijn alweer ruim 28 jaar actief in hartje Wierden met hun winkel Engberts & Olthuis, daaruit voort ontstond al vanaf het begin in 1997 de afdeling wooncadeautjes, in 2005 kreeg deze afdeling een eigen naam Home Sweet Home, woonaccessoires en cadeautjes. Door de jaren heen een begrip geworden voor een cadeautje om weg te geven of een accessoire voor jezelf, mooi ingepakte cadeautjes, persoonlijk, trendy en betaalbaar. Met in elk seizoen haar charme, is het in het voorjaar/zomer met mooie verfijnde kleuren en in het najaar en kerst met warme en schitterende accessoires, het hele jaar door zie je dat we de trends volgen! Door de jaren heen is online op de hoogte blijven en de klant op de hoogte houden zoals de socials echt belangrijk geworden, we hebben een webshop www.homesweethomewierden.nl en ook volg je ons op Facebook, Instagram en Tiktok In de coronajaren waren we zelfs actief met een online Bingo, die uitgroeide tot een gezellige avond thuis met prachtige prijzen om te winnen. Zo bleven we op een leuke manier in contact met onze klanten. Die bingo houden we erin. Komend najaar gaan we de bingo weer herhalen.”
Service verlenen is ons vak!
“We bieden alle bekende merken op witgoed gebied met accessoires aan voor de vervangingsmarkt. Verder hebben we na het vertrek van Blokker uit het straatbeeld weer toegelegd op kleine huishoudelijke apparaten en pannen. Maar ook accessoires zoals stofzuigerzakken, lampen en batterijen, Wat we altijd al tot ons assortiment rekenden, hebben we nog steeds. Denk aan bruingoed zoals smart tv’s, audio, inbouwapparaat als vervangingsmarkt, vaatwassers, inbouwovens, afzuigkappen en sinds een aantal jaren kun je ook bij ons terecht voor Quooker en waterontharders.”
“En niet te vergeten reparaties, die doen we zelf, het liefst dezelfde dag of dag erop”. In de serviceafdeling zie ik een vaatwasser en een oven opengeschroefd staan om weer draai klaar gemaakt te worden. “Gerald, onze servicemonteur, bezoekt de klanten aan huis en maakt in 90% aan huis ook de apparatuur weer startklaar. Soms komt een apparaat mee naar onze serviceafdeling om nog even proef te draaien. Er zijn mensen die bij bijvoorbeeld groot winkelbedrijven kopen, maar wie doet dan de service als er iets stuk gaat? Wij zijn daarmee nog een winkel met persoonlijke aandacht en een goede service!”
Wat is de beste wasmachine?
Henri: “Dat is toch wel een Miele. Maar eigenlijk moet ik eerst vragen hoe intensief je de wasmachine gaat gebruiken, wat is de gezinssamenstelling en werk. Misschien kun je volstaan met een Bosch of een AEG, allemaal A-merken”.
Ik mis nog pasfoto’s maken en een kastje aan de muur met een defibrillator
“Klopt, pasfoto’s maken vergde nét te veel winkelruimte. Daar hebben we van af gezien, daarvoor ga je onder andere naar Stomerij/Schoenmaker Brouwer. We zijn wel bezig om hier een kastje aan de muur met defibrillator te krijgen.” Elk jaar volgen we de cursus reanimatie met ons team en daardoor weten we hoe belangrijk het is om te kunnen helpen als er nood in de buurt is”.
Jullie zijn beiden rond de 55 jaar, komt er nog een 3e generatie?
“We hebben 2 kinderen, bijna 23 en 26 jaar. Allebei zijn ze actief in een andere branche, ze krijgen veel mee van de winkel werkzaamheden, omdat het werken en wonen hier echt wel hand in hand samengaan. Helpen doen ze waar ze kunnen, dat is heel fijn! Een 3e generatie is nu nog niet inzicht, laten ze zich mooi ontwikkelen in hun eigen richting, heel belangrijk! Wij vinden het tot nog toe heel erg mooi om dit te kunnen doen. Wij zouden het als we het overnieuw konden doen, precies hetzelfde doen.”
Tekst en beeld: Gerard Voortman












